Sen jest niezwykle ważny dla regeneracji organizmu i należy robić wszystko, by dobrze się wysypiać. Kiedy jednak zdarzy się nieprzespana noc, a jednak trzeba następnego dnia jakoś funkcjonować, to trzeba zadbać o swoją skórę, która na pewno odzwierciedli ostatnie trudne godziny w postaci opuchniętych oczu. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Jak zniwelować opuchnięcia pod oczami? Poznajcie domowe sposoby
Kiedy już trzeba walczyć z oznakami zmęczenia na skórze, można to robić domowymi sposobami. Jednym z nich jest zimny okład z dodatkiem kawy. Wystarczy wymieszać ostudzone fusy z kawy z odrobiną miodu, oliwy z oliwek i wodą. Taką maseczkę nakłada się pod pod oczy na 15 minut, a następnie spłukuje chłodną wodą. Oczywiście można zastosować również zimne kompresy czy po prostu przykładać kostki lodu owinięte czystym bawełnianym ręcznikiem. Dobrze sprawdzi się także aloes, który ma właściwości kojące, ale i przeciwzapalne. Wystarczy wyjąć miąższ z rośliny, a następnie schłodzić go kilkanaście minut w lodówce i nałożyć na skórę wokół oczu czy też na powieki, jeśli także są opuchnięte. Zielona herbata również działa kojąco. Wystarczy zaparzyć zioła, a następnie ostudzić i odcedzić fusy, lekko schłodzić i nałożyć pod oczy. Można też wylać schłodzoną herbatę z fusami do pojemnika na lód i takie kostki lodu przykładać do opuchniętych miejsc owinięte w bawełniany ręcznik. Na opuchnięcia oczu dobrze sprawdzają się też schłodzone plasterki zielonego ogórka.
Po jakie preparaty kosmetyczne na opuchnięte oczy warto sięgnąć?
Oczywiście można również sięgnąć po kosmetyki, które pomogą na opuchliznę. Dobrze sprawdzi się serum z witaminą C na opuchnięte oczy. Składnikiem takiego produktu jest jeszcze kwas hialuronowy. Bardzo często powodem opuchnięcia jest odwodnienie okolicy oczu. Kwas hialuronowy stosowany pod oczy wypełnia ubytki w skórze, a także zapobiega odparowywaniu wody. Jeżeli chcesz kurację zakończyć użyciem kremu, to pod oczy dobrze sprawdzi się krem z olejkiem awokado i masłem shea, który zapewni porcję nawilżenia okolicy oczu. Producenci kosmetyków także w swoich produktach wykorzystują dobroczynne działanie na skórę kofeiny. Może być ona składnikiem kremu pod oczy obok niacynamidu. Takie produkty często mają chłodzącą formułę, a w związku z tym przynoszą od razu ukojenie. Po otwarciu też warto trzymać je w lodówce.
Jak zapobiegać opuchnięciom wokół oczu?
Warto jeszcze wspomnieć nieco o profilaktyce. Na pewno, aby uniknąć powtarzania się takiego problemu, należy zadbać o jakość snu. Jeśli masz duże problemy z zasypianiem, to musisz zadbać o najwyższy komfort w sypialni. Powinna być dobrze wyciszona, nic nie może Cię rozpraszać. Np. zasypianie przy włączonym telewizorze nie jest dobrym pomysłem, bo z reguły powoduje bardziej rozbudzenie niż senność. Możesz za to włączyć muzykę relaksacyjną oraz zainstalować w sypialni olejki eteryczne o właściwościach uspokajających, choćby takie wkładane do gniazdka. Dobre właściwości kojące ma choćby olejek lawendowy. Warto również zadbać o jakość pościeli. Na kondycję skóry dobrze wpływa pościel wykonana z bawełny satynowej. Warto wybierać też wygodne materace z probiotykami, które nawilżają skórę. Warto również wykonywać delikatny masaż skóry pod oczami, który pobudza przepływ limfy, np. podczas wklepywania serum pod oczy, które warto stosować regularnie. Przestrzegając tych zasad można skutecznie zapobiegać opuchnięciom.
—
Artykuł sponsorowany